Kowale

Serwis poświęcony dzielnicy Gdańsk Kowale

Wiadomości

stat

Ruch wahadłowy na ul. Świętokrzyskiej. Będą korki

Miejsce prac na ul. Świętokrzyskiej w Gdańsku.
Miejsce prac na ul. Świętokrzyskiej w Gdańsku. fot. Łukasz Unterschuetz/Trojmiasto.pl

W piątek i sobotę drogowcy wykonujący prace na ul. Świętokrzyskiej w Gdańsku zobacz na mapie Gdańska wprowadzą ruch wahadłowy. Natomiast ulica Bergiela będzie drogą bez przejazdu. Można się więc spodziewać sporych korków.Czy wakacje to dobry moment na prace drogowe?

tak, ruch jest wtedy mniejszy

62%

tak, ale tylko na bocznych drogach

14%

nie, takie prace powinny się odbywać wiosną bądź jesienią

24%
W piątek od godz. 5 do ok. godz. 18, a w sobotę od godz. 6 do godz. 17 na odcinku ul. Świętokrzyskiej od ul. Wieżyckiej do ul. Bergiela zostanie wprowadzony ruch wahadłowy, co będzie powodowało znaczne zmniejszenie przepustowości.

- Przewidywane są znaczne utrudnienia w ruchu, dlatego też prosimy kierowców o wybranie trasy alternatywnej. Informujemy również pasażerów komunikacji miejskiej, że autobusy jeżdżące dotychczas ul. Bargiela będą kierowane przez ul. Wieżycką, lokalizacje przystanków zostaną jednak zmienione - tłumaczy Olimpia Schneider z gdańskiego magistratu.
Zamknięty zostanie też wylot z ul. Bergiela. Ruch do ul. Świętokrzyskiej będzie się odbywał poprzez ul. Wieżycką. Ul. Bergiela na odcinku rondo Porębskiego - Świętokrzyska będzie ulicą ślepą.

Utrudnienia w ruchu na Zakoniczynie.
Utrudnienia w ruchu na Zakoniczynie. graf. Trojmiasto.pl
Inwestycja obejmuje dwa niezależne odcinki. Pierwszy fragment jezdni przeznaczonej do remontu zaczyna się na wysokości ul. Wieżyckiej zobacz na mapie Gdańska, a kończy w rejonie ul. Bergiela zobacz na mapie Gdańska. To odcinek o długości ok. 290 m. W ramach remontu naprawiona zostanie nie tylko nawierzchnia jezdni, ale też chodniki. Ponadto pojawią się wyspy kanalizujące ruch, co oznacza, że jezdnia zostanie przebudowana w wybranych miejscach. Przedsięwzięcie przewiduje też naprawę zjazdów do posesji.

Wykonawcą prac powyższego fragmentu jest firma MTM z Gdyni, która zainkasuje ok. 600 tys. zł.

Drugi fragment - około 100 metrów - zostanie naprawiony w rejonie ulicy Guderskiego zobacz na mapie Gdańska. Będzie on polegał głównie na wymianie nawierzchni jezdni i chodników.

Ten zakres prac wykona firma Pol-Dróg, która zainkasuje 200 tys. zł.

Zakończenie robót przewidziano 31 sierpnia.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (103)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższe imprezy z dzielnicy Kowale

Galeria zdjęć dzielnicy Kowale

    Pozostałe wiadomości z dzielnicy Kowale

    Pozostałe newsy

    Forum dzielnicy Kowale