Kowale

Serwis poświęcony dzielnicy Gdańsk Kowale

Wiadomości

stat

Potrzebne zmiany w ruchu na ul. Niepołomickiej w Gdańsku

Zakorkowany wyjazd z Kowal w kierunku Gdańska.
Zakorkowany wyjazd z Kowal w kierunku Gdańska. fot. czytelnik/Trojmiasto.pl

Mieszkańcy Kowal i Borkowa narzekają na prace drogowe na ul. Niepołomickiej zobacz na mapie Gdańska w Gdańsku. Z powodu robót mieszkańcy wielu okolicznych osiedli jeżdżą przed ich oknami, korkując lokalne drogi. Rozwiązaniem jest zmiana organizacji ruchu na ul. Niepołomickiej.Czy odwrócenie ruchu jednokierunkowego odkorkowałoby tę cześć miasta?

tak, korki byłyby na pewno mniejsze

24%

tak, ale sądzę, że urzędnicy nie będą się kwapili ze zmianami

21%

nie, ale polecam przesiadkę np. na rower, nie stoi się w korku

21%

nie, nic to nie zmieni

34%
Aktualizacja godz. 10:52 Otrzymaliśmy obszerne stanowisko GZDiZ w sprawie proponowanych zmian przez mieszkańców.

Gdański Zarząd Dróg i Zieleni wyjaśnia, że wprowadzenie proponowanego kierunku ruchu do ul. Świętokrzyskiej spowoduje utworzenie dodatkowego miejsca kolizji przecięcia się dwóch głównych kierunków ruchu na skrzyżowaniu z ul. Kampinoską. Kolizja byłaby niebezpieczna dla użytkowników ruchu (w tym dzieci idących do szkoły), szczególnie ze względu na słabą widoczność na dojeździe do skrzyżowanie ulic Kampinoskiej z Niepołomicką.

- Ponadto w sposób znaczący zmniejszyłaby się płynność ruchu na wspomnianym chodniku, co w godzinach szczytu porannego i popołudniowego może i będzie skutkować powstawaniem znacznych zatorów na ulicy Niepołomickiej - mówi Jaźwińska.

W związku z powyższym Gdański Zarząd Dróg i Zieleni nie znajduje uzasadnienia wprowadzenia proponowanych zmian.Dwa tygodnie temu na ul. Niepołomickiej wydłużono ruch jednokierunkowy. Powód? Na zlecenie dewelopera LC Corp, który buduje tu osiedle mieszkaniowe, przebudowywana jest nawierzchnia i chodniki przy ul. Niepołomickiej.

Zmiana organizacji ruchu polegała na wprowadzeniu ruchu jednokierunkowego na ul. Niepołomickiej, na odcinku od ul. Kampinoskiej do ul. Przebiśniegowej - w kierunku do ul. Starogardzkiej.

- To właśnie kierunek ruchu na ul. Niepołomickiej w miejscu prac sprawił, że kierowcy z gdańskich osiedli m.in. Cztery Pory Roku, czy Krokusowego, zaczęli jeździć przez Kowale. Tymczasem drogi o lokalnym charakterze nie wytrzymują tego - skarży się pan Łukasz, czytelnik Trojmiasto.pl.
Poranne korki wywołane ruchem jednokierunkowym na ulicy Niepołomickiej.
Poranne korki wywołane ruchem jednokierunkowym na ulicy Niepołomickiej. graf. Trojmiasto.pl
Z kolei ci, którzy zrezygnowali z jazdy ul. Niepołomicką przekonują, że należy odwrócić ruch kierunkowy na niej.

- Kierowcy nie musieliby kluczyć po Kowalach, tylko swobodnie rano wydostaliby się z osiedla na ul. Świętokrzyską. Powrót, po południu, nie byłby już tak kłopotliwy - mówi pani Wioleta, mieszkanka Osiedla Krokusowego.
Sugestie czytelników przekazaliśmy Gdańskiemu Zarządowi Dróg i Zieleni, który odpowiada za miejskie drogi.

- Potrzebujemy trochę czasu na przeanalizowanie propozycji, kierowcy muszą się uzbroić w cierpliwość - zastrzega Maria Jaźwińska z GZDiZ.
Jeśli urzędnicy zajmą stanowisko w tej sprawie, od razu o nim poinformujemy. Niezależnie od utrudnień, jeśli roboty się nie przedłużą, ul. Niepołomicka ma być przejezdna w obu kierunkach w lipcu. Jednak nawierzchnia, która zostanie tam odtworzona, będzie tymczasowa. DRMG właśnie ogłosiła przetarg na wykonanie docelowej nawierzchni - prace mają być zakończone w październiku tego roku.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (185)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższe imprezy z dzielnicy Kowale

Galeria zdjęć dzielnicy Kowale

    Pozostałe wiadomości z dzielnicy Kowale

    Pozostałe newsy

    Forum dzielnicy Kowale